Piękna

Jak poznać siebie?

Piękna kobieta to świadoma swojej wartości. Prawdziwe piękno wypływa z jej wnętrza. Pełnego harmonii, kobiecego ciepła, troskliwego spojrzenia, wrażliwej duszy, empatii. To piękno ma Twoją twarz, którą możesz zobaczyć w lustrze. Nie bój się wejść w głąb siebie i odkryj zanurzony w Tobie głęboko potencjał kobiecej delikatności, czułości i mądrości. Wyzwól na zewnątrz swoje wewnętrzne piękno.

Spełniona kobieta to ta, która zna swoją wartość wypływającą z jej godności i pochodzenia. Kobieta świadoma swojej tożsamości. Swoją siłę buduje na prawdzie związanej z tym jaka jest. Nie boi się przyznać do słabości i upadku, bo dzięki nim wie jak wstać, naprawić i zacząć od nowa. Jej świadomość siebie wpływa na jej zewnętrzne piękno, które podkreśla dbając o siebie. Dzięki temu jest piękna zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

św. Teresa od Jezusa (doktor kościoła)

Swoje największe dzieło „Twierdza wewnętrzna” zaczyna od stwierdzenia, że nie jest zdolna wymyślić nic nowego. W młodości jej uroda podbijała każde męskie serce, dlatego ojciec dał ją na wychowanie do klasztoru. Wtedy pojawiła się pierwsza myśl o powołaniu, jednak stwierdziła, że reguła augustianek jest dla niej zbyt ciężka. W końcu trafiła do karmelu, gdzie doprowadziła do zaostrzenia reguły i odnowy zakonu. Kobieta modlitwy i czynu. Ciało jest dla niej twierdzą – nieoszlifowanym diamentem, pod którym kryje się brylant – istota każdego z nas, czyli piękna dusza.

Wielka to rzeczywiście nasza wina i wstyd, że z własnej winy nie znamy samych siebie ani nie wiemy, czym jesteśmy.
św. Teresa od Jezusa, Twierdza wewnętrzna