Kobieta sukcesu

Droga na sam szczyt

Współczesny świat oczekuje od nas spektakularnych dokonań w blasku fleszy, których potwierdzeniem będzie sytuacja materialna. Sukcesem jest sława, bogactwo, chwała w oczach ludzi. W rzeczywistości sukces to nic innego jak synonim drogi do świętości. Rodzi się on w ciszy i ma wymiar indywidualny. Jesteś powołana do realizacji konkretnego zadania, którego nikt za Ciebie nie zrealizuje. Odkryj swoje powołanie i idź ku świętości jako prawdziwa kobieta sukcesu.

święta siostra Faustyna Kowalska

Na pierwszy rzut oka siostra Faustyna jest zaprzeczeniem sukcesu – prosta, niewykształcona, z biednego domu. Nie ma ani jednego przymiotu, który mógłby świadczyć o powołaniu do tak niezwykłej misji. A to właśnie ona została wybrana na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Jej olbrzymia pokora oraz posłuszeństwo spowodowały, że kult Bożego Miłosierdzia rozprzestrzenił się na cały świat. Jednak ten sukces okupiony był upokorzeniem i zapomnieniem. Dopiero po jej śmierci wybrzmiał w pełnej okazałości i stał się dla wielu ludzi przykładem do naśladowania i zmiany serc.

Nie cofnę się z pola walki, chociaż mi pot śmiertelny zrosi czoło, nie wypuszczę miecza z ręki, aż spocznę u stóp Trójcy Świętej. - Cokolwiek czynię, nie liczę na własne siły, ale na łaskę Bożą. Z łaską Bożą dusza może przejść przez największe trudności zwycięsko.
św. s. Faustyna Dz 287
To wielka rzecz umieć wykorzystać chwilę obecną.
św. s. Faustyna Dz 296