22 lutego 2020

W Betlejem Bożego Miłosierdzia rodzą się cuda

Ewa Sztreker

22 lutego 1931 r. w Płocku św. s. Faustyna wieczorem w swojej celi ujrzała Pana Jezusa ubranego w białą szatę. Ten dzień rozpoczął jej wielką Misję, która trwa do dziś i jest nadal aktualna. Młoda s. Faustyna Kowalska pochodząca z ubogiego domu została powołana do głoszenia światu o Bożym Miłosierdziu. Cały projekt Oblicza Kobiety po raz kolejny oddaliśmy w opiekę Jezusowi Miłosiernemu.

Jezu, Ufan Tobie

Zwiastun 89. rocznicy pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie w Płocku. Zaproszenie do Sanktuarium na 22 lutego 2020.

Opublikowany przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku Piątek, 7 lutego 2020

89. rocznica objawień Jezusa Miłosiernego

Dziś w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku przez cały dzień mają miejsce obchody rocznicowe. Po raz pierwszy została odprawiona Msza Święta w Nowym Kościele. Z niedowierzaniem patrzymy na postępy prac budowlanych związanych z powstaniem Sanktuarium. Dokładnie 89 lat temu 22 lutego 1931 roku miało miejsce wydarzenie, które zmieniło bieg całego świata. Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie (Dz. 47). Od tej chwili właśnie w Płocku rozpoczęła się niezwykła misja prostej dziewczyny, która została Sekretarką Bożego Miłosierdzia.

Betlejem Bożego Miłosierdzia

„Tu jest źródło i Betlejem Bożego Miłosierdzia. Miejsce ukryte i nieznane, a promieniuje z niego łaska Jezusa Chrystusa. To jest miejsce przemienienia dla wielu ludzi jednających się z Bogiem” – tak rozpoczął swoją homilię biskup Piotr Libera, który przewodniczył Mszy Świętej. Zaznaczył bardzo mocno, że „to co ludzkie powinno być miłosierne”. Zachęcił do bycia wiernym przy swoich obowiązkach rodzinie i pracy. „Bądźcie miłosierni jak Ojciec Wasz jest miłosierny! Bądźcie ufni i konkretni!”. Zachęcamy do odsłuchania całego kazania dostępnego TUTAJ. Na Eucharystii obecnych było kilka tysięcy wiernych z całej Polski.

Odkryj miejsce, które wybrał Jezus

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku to miejsce, które wybrał Jezus dla wszystkich tych, którzy Go potrzebują. Znaczenie i waga tego miejsca wiąże się z obietnicą jaką złożył Jezus św. s. Faustynie Kowalskiej: „Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie” (Dz. 47).

Odkryj miejsce, które wybrał Jezus, to myśl przewodnia na nadchodzący rok. „To światło i wezwanie, by nie tylko poznać Sanktuarium, ale przyjąć to orędzie.” powiedziała s. Jolanta Pietrasińska w trakcie konferencji prasowej,  „Mamy nadzieję, że ten rok będzie przełomowy. Sanktuarium do tej pory nawiedzili wierni z 74 krajów świata (m.in. Chin, USA, Kanada, Australia)”.

W płockim Sanktuarium rozpoczyna się cykl wydarzeń związanych z 90. rocznicą pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej.  Na wiernych czeka szereg inicjatyw mających nakarmić zarówno ducha jak i ciało. Od 22 lutego rusza wystawa „U źródeł Bożego Miłosierdzia„. Będzie to powrót do początków tego miejsca: MIŁOSIERDZIA. Rozpoczyna się akcja Smak Miłosierdzia. Miłosierdzie mamy czynić i mieć radość z dawania. Każdego 22 dnia miesiąca od 15:30 przed Sanktuarium pojawi się namiot gdzie będzie można zakupić bułeczki s. Faustyny, a uzyskane pieniądze przeznaczone będą na paczki dla ubogich. W Wielkim Tygodniu odbędą się Rekolekcje dla Zapracowanych, a w pierwszym tygodniu wakacji Ogólnopolskie Rekolekcje dla Kapłanów.

Pamiętajcie o Siostrach w modlitwie, które budują Sanktuarium i również o wsparciu finansowym tego niezwykłego dzieła.
PLN Numer IBAN: 72 1240 3174 1111 0000 2890 0836​​​ z dopiskiem Rozbudowa Sanktuarium w Płocku

https://www.milosierdzieplock.pl/pl

Sekretarka Bożego Miłosierdzia

W małej wiosce w województwie łódzkim 25 lutego 1905 r. przyszła na świat Helena Kowalska. Była ona trzecim z dziesięciorga dzieci Stanisława i Marianny. Od dzieciństwa miała niezwykłą więź z Jezusem. W wieku 20 lat mimo sprzeciwu rodziców podjęła decyzję o wstąpieniu do zakonu. Trafiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie. Do Płocka przyjechała w 1930 r., gdzie spędziła dwa lata swojego życia pracując w piekarni. Wszystkie swoje mistyczne przeżycia zapisała w Dzienniczku, który jest najczęściej tłumaczoną na świecie polską książką m.in. na koreański, maltański czy rumuński.

Św. s. Faustyna usłyszała też wezwanie dotyczące ustanowienia w kościele Święta Miłosierdzia Bożego. Nowe święto kościelne ustanowił Jan Paweł II jako  Niedzielę Miłosierdzia Bożego i obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną,

Na pierwszy rzut oka siostra Faustyna jest zaprzeczeniem sukcesu – prosta, niewykształcona, z biednego domu. Nie ma ani jednego przymiotu, który mógłby świadczyć o powołaniu do tak niezwykłej misji. A to właśnie ona została wybrana na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Jej olbrzymia pokora oraz posłuszeństwo spowodowały, że kult Bożego Miłosierdzia rozprzestrzenił się na cały świat. Jednak ten sukces okupiony był upokorzeniem i zapomnieniem. Dopiero 60 lat po jej śmierci w dniu wyniesienia na ołtarze przez Jana Pawła II wybrzmiał w pełnej okazałości i stał się dla wielu ludzi przykładem do naśladowania i zmiany serc. Przez jej ufne „TAK” i posłuszeństwo do samego końca wypełniła swoją Misję.

Zawierz życie Bożemu Miłosierdziu

Nasza Fundacja Wiara w Biznesie oddała Bożemu Miłosierdziu całą swoją działalność. Ja zawierzałam dziś przez cały dzień na modlitwie nasz projekt Oblicza Kobiety i Was Piękne Kobiety uczestniczące w nim. Wszystkie trudności, bolączki i słabości, aby Jezus Miłosierny wylał tam swoją Miłość. Każdego dnia namacalnie doświadczam ogrom łask i siły do działania z tego niewyczerpalnego źródła Miłosierdzia. Ogarnęło mnie dziś głębokie wzruszenie patrząc na dzieło, które tworzą Siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Na zdjęciu z cudowną s. Weroniką, która rok temu oprowadzała naszą grupę rekolekcyjną po Sanktuarium i wierzę, że w tym roku również będzie nam towarzyszyć.

Jeśli chciałabyś poznać to niezwykłe miejsce bliżej zapraszamy w marcu na szkolenie Wyzwolona, aby miłować prawdziwie – szkolenie dla kobiet, które odbędzie się właśnie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Przyjedź i sama odkryj to miejsce, gdzie dokonują się CUDA!

Pamiętajcie, że św. s. Faustyna jest patronką naszego filaru: Kobieta Sukcesu


Ewa Sztreker

Jurystka z duszą przedsiębiorcy i sercem prospołecznym. Katoliczka z przywiązaniem do tradycji. Marzycielka, zakochana w powieściach historycznych oraz prawniczych. Autorka bloga: powołanadobuntu.pl oraz twórczyni projektu Oblicza kobiety. W wolnych chwilach uwielbia długie filozoficzne rozmowy.

Powiązane treści