15 października 2019

1. rok działaności Oblicza kobiety

Oblicza Kobiety

Trudno uwierzyć, że minął już ROK. Oczekiwanie i ekscytacja przed naszym pierwszym spotkaniem wydaje się jakby miała miejsce wczoraj. Wciąż zadziwia nas jak duże rzeczy wydarzało się przez ten czas. Mnóstwo rozmów, spotkań, niespodziewanych zwrotów akcji. Zawarte przyjaźnie, wzajemne wsparcie, nowe znajomości. Zapraszamy na krótkie podsumowanie co jako projekt Oblicza kobiety zrobiłyśmy w tym okresie.

1.rok działaności w liczbach:

  • 13. wydarzeń
  • 16. prelegentów
  • 19. ilość organizacji, z którymi podjęliśmy współpracę
  • 347. kobiet uczestniczących w naszych projektach

Nasi prelegenci

W ramach naszych wydarzeń gościliśmy  zarówno kapłanów, siostry zakonne jak i świeckich. Osoby w różnym wieku, specjaliści w swojej dziedzinie: Dominika Chorosińska – aktorka teatralna i filmowa, dziennikarka telewizyjna; Dorota Łoskot – Cichocka – ilustratorka książek dla dzieci; Halina Tudek – manager, doradca zawodowy, trener biznesu, coach; dr Agnieszka Krzętowska -doktor ekonomii, wykładowca akademicki; Ewelina Heine – organizatorska warsztatów Przepis na małżeństwoGrażyna Kasprzycka-Rosikoń – wydawnictwo Rosikoń Press; Łukasz Ofiara – teolog, edukator, publicysta; Tomasz Sztreker – prezes Polskiej Akademii Biznesu i właściciel kawiarni Agere ContraKatarzyna Łodygowska prawnik, blogerka matkaprawnik.pl;o. Waldemar Gonczaruk CssR; dr Elżbieta Ewa Grzybowska – Rzecznik Kurii Diecezji Płockiej; s. Weronika Trojanowska ZMBM; s. Jolanta Pietrasińska ZMBM.

Portal dla odważnych kobiet

Od września wystartowała nasza strona: www.obliczakobiety.pl . To wyjątkowe miejsce w internecie skierowane do kobiet z wartościami. Nasz portal to przestrzeń do zdobycia wiedzy, przeczytania inspirujących treści, znalezienia motywacji czy poznanie naszej działalności od kuchni. Wystartowaliśmy dopiero z pierwszą jej odsłoną. W  zakładce aktualności znajdziecie ciekawe artykuły, w wydarzeniach zobaczycie najbliższe organizowane przez nas wydarzenia. Możecie też poznać nasze projekty i filary, na których opiera się nasza działalność.

 

RUSZA 2. EDYCJA STAŻU Z WARTOŚCIAMI

Otwieramy możliwości odbycia stażu w ramach naszego projektu. Jeżeli nasza misja jest też Twoją misją, nie wahaj się – oczekujemy na Twój ruch! Chcesz włączyć w działanie organizacji wspierającej rozwój kobiet? Chcesz w dobry sposób wykorzystać swój okres studiów? Masz głowę pełną pomysłów, które chcesz przekuć w konkretne działania? Szukasz stażu z wartościami?

NASZE DZIAŁY:

    • promocja i marketing
    • organizacyjno-logistyczny
    • badawczo-analityczny (prawny)

dołącz do nas

Twoje potrzeby są dla nas ważne

Nasz projekt nie kreuje potrzeb, a odpowiada na nie. Dlatego tak ważne jest dla nas Wasze zdanie czy opinia. Oprócz ankiet ewaluacyjnych obecnych na naszych spotkaniach, rozpoczęliśmy ogólnopolskie badania związane z sytuacją kobiet na rynku pracy w ramach promowania NOWEGO WYMIARU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI DLA KOBIET . Ich pierwszą część zatytułowaliśmy: „Czego potrzebują kobiety, aby nie rezygnować z macierzyństwa i realizować się zawodowo?”.

Jakie plany na przyszłość?

Ruszają nowe spotkania takie jak: Babskie pogaduszki, Gorąca kawa – spotkania dla mam z dziećmi, Powołana do szczęścia czy Historie mojego życia. Będą również kontynuowane znane już inicjatywy takie jak: Świadoma swojego potencjału, 2.edycja stażu z wartościami czy badania związane z potrzebami kobiet aktywnych zawodowo oraz roli kobiety w Kościele. Rozpoczęliśmy również doradztwo dla kobiet w ramach Przyjaciółko poradź. Szykujemy wyzwania na instagramie oraz tworzymy grupy na facebooku do pracy po naszych spotkaniach. Zapowiada się wiele ciekawych propozycji, w których każda kobiet znajdzie coś dla siebie.

Agere Contra

 

Potrzebujemy Was

 

 

 


Oblicza Kobiety

Niech świat na nowo odkryje piękno kobiety!

Poprzedni wpis

Powiązane treści