Wydarzenie

To mi w duszy gra

Spotkania z kulturą

Tym co nas tworzy, uwrażliwia na świat i pozwala go poznać jest nasza kultura. Ta szeroko rozumiana jako literatura, malarstwo, rzeźba, rysunek, ale również ta pojmowana jako styl bycia, myślenia i postępowania. Zapraszamy na cykl spotkań z kulturą, w trakcie którego będziemy prowadzić rozmowy z różnego rodzaju jej twórcami – z pisarzami, malarzami, tłumaczami…. Jednym słowem z artystami. Będziemy uwrażliwiać się na sztukę, poszukiwać tego co jest w niej kobiece, delikatne i piękne jak my same. Spróbujemy spojrzeć na świat z innej perspektywy, z punktu widzenia nie tylko odbiory, ale też twórcy. Kultura jest bowiem nieodłączna częścią naszego życia, która je buduje, rozwija i kształtuje. Dlatego warto spędzić czas z nami i z twórcami aby otworzyć się na sztukę.?

To mi w duszy gra

Gość specjalny:

Małgorzata Hutek

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach – specjalności wokalistyka jazzowa oraz studentka wydziału kompozycji i aranżacji tejże Akademii. Nagrała dwie autorskie, wokalne płyty, debiutancką Grounded in Love z Nikolą Kołodziejczakiem oraz Psalmy wraz z Dominikiem Wanią i kwartetem jazzowym Atom String Quartet. W 2017 nagrała płytę do muzyki czeskiej trębaczki jazzowej Stepanki Balcarovej „Life and Happiness of Julian Tuwim”, która zawierała 9 utworów do wierszy polskiego poety. Album otrzymał nominacje do Aniołów Jazzowych. W 2019 roku dzięki otrzymanemu Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi zrealizowała projekt „Songbook of Moniuszko”, który poprzez współczesne aranżacje na septet jazzowy pozwolił przybliżyć słuchaczom twórczość Stanisława Moniuszki. Obecnie pracuje nad albumem „Mów do mnie czule” wraz z Karolem Makowskim oraz projektem „Wierszopieśni”, który ma na celu przybliżenie współczesnemu odbiorcy twórczość wybitnych, polskich poetów. Koncertowała m.in. na festiwalach Jazz Jamboree (2013), Singer Jazz Festival, Jazz Fest Brno 2019 (Cz), Jazzines Trutnov 2019 (Cz), Jazz i Okolice Tychy (PL), Polska Ambasada w Pradze w ramach cyklu koncertów Salon Polski 2017, Jazz Goes to Town Hradec Kralove 2018(Cz), Muzyka Wiary, Muzyka Pokoju, Geyer Music Festiwal, w Oxfordzie, Chester, Slough, a także wielokrotnie w Izmirze i Stambule na zaproszenie Polskiej Ambasady w Turcji. Jej autorskie koncerty realizowane były przez TVP w Łodzi oraz Radio Łódź. Współpracowała z wybitnymi muzykami m.in.: Krzysztofem Herdzinem, Nikolą Kołodziejczykiem, Atom String Quartet, Dominikiem Wanią, Marią Sadowską, Tatianą Okupnik., Tau oraz Tomaszem Kałwakiem, Jest dwukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Łodzi i laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana przyznawanej podczas Wielkiej Gali Jazzowej „Grand Prix Jazz Melomani”. Wokaliskta została również doceniona przez wydawnictwo WSiP które zamieściło informacje o artystce, jak i o jej twórczości w jednym z rozdziałów podręcznika „Oblicza Epok” (2019) do języka polskiego klas licealnych.
Spotkanie poprowadzi:

Anna Malewska

kulturoznawca z wykształcenia obecnie pisząca rozprawę doktorską z literaturoznawstwa. Wielbicielka podróży oraz słowa pisanego, kochająca angażować się społecznie.
? Bądź z nami na żywo!
⏰ 13.03.2021 sobota godz. 10:00
? Spotykamy się na naszym profilu na facebooku ? Oblicza Kobiety ?
? Zapraszamy Was do wspólnej rozmowy!
? Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte, nie obowiązują na nie zapisy
? Jeśli chcesz pomóc nam rozwinąć nasz projekt zostań naszym PATRONEM: www.patronite.pl/obliczakobiety
To wydarzenie już się odbyło. Nie można się na nie zapisać.
Gdzie: online
Kiedy: 13 marca 2021; 10:00:00
Do kiedy: 13 marca 2021; 11:00:00
Organizator: Oblicza Kobiety

Cena: bezpłatne Zobacz to wydarzenie na Facebooku