Wydarzenie

Jak zostać Świętą? (spotkanie online)

Zapraszamy na cyk spotkań online:
#zostańwdomuidziałaj
#obliczakobietyonline

Jak zostać Świętą?

Panuje przekonanie, że do świętości zobowiązani są tylko kapłani, zakonnice czy zakonnicy i nie ma ona nic wspólnego ze świeckim życiem. Być świętym to upodobnić się we wszystkim do Chrystusa: w myślach, uczuciach, słowach i czynach. Mając dom, rodzinę, pracując zawodowo nie ma możliwości, aby wejść na drogę do świętości. Kiedy znaleźć czas na indywidualną modlitwę, codzienną Eucharystię i uczynki miłosierdzia? Czy Świętość zarezerwowana jest tylko dla nielicznych? Na czym ona polega? Czy dzisiaj można zostać Świętym?

Zapraszamy do rozmowy z s. Beatą Zawiślak Urszulanką.
Na codzień pracuje z młodzieżą jako katechetka. Zaangażowana w wiele inicjatyw m.in. działa w duszpasterstwie kobiet, opiekuję się młodzieżą akademicką w ramach prowadzonego przez Siostry Urszulanki akademika. Współpracuje z wydawnictwem św. Wojciecha z Poznania oraz Polskim Radiem.

Spotkanie poprowadzi:

Ewa Sztreker

jurystka, twórczyni projektu Oblicza Kobiety, absolwentka Szkoły Liderów Nowej Ewangelizacji na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Związana z duchowością ignacjańską, św. Josemaria Escriva oraz olbrzymia fanka św. Teresy od Jezusa. Tworzyła takie inicjatywy jak: Modna Katoliczka, Skrzydlaty Sandał czy Niepokonani. Razem z tatą i bratem od 2013 r. prowadzą Fundację Wiara w Biznesie. Przeprowadziła ponad 50 spotkań dla kobiet, w których wzięło udział tysiąc kobiet. Jest członkiem Krajowej Rady Duszpasterskiej ds Kobiet. Prowadzi ogólnopolskie badania związane z sytuacją kobiet na rynku pracy oraz duchowymi potrzebami kobiet. Dusza przedsiębiorcy z sercem prospołecznym. Katoliczka z przywiązaniem do tradycji. Marzycielka, zakochana w powieściach historycznych oraz prawniczych. Autorka bloga: powołanadobuntu.pl

Spotykamy się na naszym profilu na facebooku Oblicza kobiety i będziemy rozmawiać z Wami na żywo.

24 kwietnia 2020 r. (piątek) godz. 09:30

To wydarzenie już się odbyło. Nie można się na nie zapisać.
Gdzie:
Kiedy: 24 kwietnia 2020; 09:30:00
Do kiedy: 24 kwietnia 2020; 10:30:00
Organizator: Oblicza Kobiety

Cena: bezpłatne Zobacz to wydarzenie na Facebooku