Wydarzenie

Bohaterki Biblii – Niezapomniane spotkanie z Magdaleną Grabowską

Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Ewangelie 

Gdyby nie Jezus, dziś nikt nie wiedziałby, że istniały. Mogły wpatrywać się w Jego twarz, słuchać Jego głosu, widzieć, jak śmieje się i gniewa. Niektóre z nich spotkały Go przelotnie, inne wytrwale za Nim podążały i spędzały z Nim długie godziny. Jedno jest pewne – to spotkanie odmieniło życie każdej z nich. Kim są kobiety, które poznajemy na kartach Nowego Testamentu? W trzecim tomie serii Niezapomniane. Bohaterki Biblii Magda Grabowska zaprasza do wspólnego przyjrzenia się kobietom, których historie zostały utrwalone w Ewangeliach. Po raz pierwszy zanurzymy się w kulturę i zwyczaje czasów Jezusa, aby zobaczyć je oczami tych kobiet. Dzięki temu dobrze nam znane wydarzenia – takie jak zwiastowanie Pańskie czy rozmowa Jezusa z Samarytanką – odsłonią się z innej perspektywy, pozbawione schematów i błędnych wyobrażeń. Wiele z nas chciałoby mieć przywilej osobistych spotkań z Panem Jezusem. Dzięki rozważaniom zawartym w książce Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Ewangelie zbudujesz własną historię relacji z Nim.

O autorce

Magda Grabowska przez ponad 35 lat była zaangażowana w działalność misyjną i ewangelizacyjną międzynarodowego, międzywyznaniowego ruchu chrześcijańskiego „Agape” (Campus Crusade for Christ). Wraz z mężem przez 25 lat prowadziła Służbę Rodzinie. Jest doradcą małżeńskim i rodzinnym, wykładowcą na konferencjach i seminariach dla małżeństw, rodziców i narzeczonych oraz na biblijnych konferencjach i rekolekcjach dla kobiet. Współautorka podręcznika do przygotowania do życia w rodzinie Zanim wybierzesz…, autorka książek: Kobieta warta królestwa, Klucze do Pokoju oraz książek dla dzieci: Wielka wędrówka i Cudowna przemiana.

OPINIE:
W tej książce namacalność Boga w Jezusie spotyka się z namacalnością ludzkiego życia, jego delikatnością, kruchością i wielopłaszczyznowością. Mocne osadzenie w realiach biblijnych, rzetelna baza kulturowo-historyczna oraz egzegetyczna pozwalają Autorce poprowadzić odbiorcę w głąb historii i kondycji ewangelicznych kobiet, by pokazać, jak Boży Syn kszałtuje indywidualne relacje. Jest On wewnątrz ludzkiej egzystencji, a nie obok. Człowiek doświadcza przy Jezusie afirmacji swojego człowieczeństwa, a zarazem od razu przesuwa wzrok na Niego, na głębię, wrażliwość, mądrość, odmienność Jego funkcjonowania. Książka zaprasza: spójrz uważnie na Boga, a potem na wydarzenia swojego życia – tu zobaczysz Go Żywego, działającego.
s. dr hab. Joanna Nowińska

Niezapomniane. Bohaterki Biblii to historie kobiet, które otulą nas czułym zrozumieniem. Te ponadczasowe prawdy biblijne pomagają w tworzeniu wartościowych relacji między nami–niewiastami i formowaniu pięknej duchowości. Moje serce po tych refleksjach zatapia się jeszcze głębiej w miłości Pana Jezusa. Takich Bożych treści potrzebuje każda Boska córka, aby nasze doświadczenie, nasza różnorodność i dary od Boga nie służyły do rywalizacji, lecz do wzajemnej pomocy.
Ola Połomska – żona i mama, coach chrześcijański, filolog, autorka projektu @boskacorka na Instagramie

To wydarzenie już się odbyło. Nie można się na nie zapisać.
Gdzie: Warszawa
Kiedy: 27 września 2023; 18:30:00
Do kiedy: 27 września 2023; 20:00:00
Organizator: Oblicza Kobiety

Cena: Zobacz to wydarzenie na Facebooku