17 października 2018

Wystartowaliśmy – pierwsze spotkanie za nami!

Oblicza Kobiety

Dziś nasz wielki dzień! Oficjalnie startujemy z projektem Oblicza kobiety!

Nie mogłyśmy wystartować z naszym pierwszym spotkaniem bez poprzedzającej Mszy Świętej. O 17:00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku odbyła się Eucharystia w intencji każdej z Was, która będzie uczestniczyć w naszych wydarzeniach. Za wszystkich prelegentów, organizatorów i cały projekt.

PRZEPIS NA SUKCES

Temat naszego pierwszego spotkania brzmiał: Przepis na sukces. Co jest miarą sukcesu: dążenie do zrealizowania naszych marzeń z młodości czy umiejętność dostosowania się do okoliczności i czerpanie radości z chwili? Jak nasze najmniejsze decyzje mogą zaważyć na kształtowanie się naszej przyszłości? Prelekcję prowadziła kobieta z olbrzymią klasą – Pani Grażyna Kasprzycka-Rosikoń, która razem z mężem od podstaw zbudowała wydawnictwo i odniosła sukces na skalę światową.

W czasie wystąpienia poruszane były istotne zagadnienia dla współczesnych kobiet. Nasza Pani prelegent wspominała, że każdy musi znać swoje możliwości, potencjał jak i ograniczenia. Podkreślała jak ważne jest, aby wiedzieć na jakim fundamencie chce budować nasze życie: zarówno to rodzinne jak i zawodowe. Decyzje powinny być podejmowane świadomie w sposób przemyślany, nawet jeśli są trudne. Czasem lepiej się zatrzymać i cofnąć, aby móc iść dalej. Swoją prelekcję nasz gość specjalny zakończył zdaniem: 

My mamy być mężne, odważne, konsekwentne i przede wszystkim piękne.

W czasie przerwy wywiązała inspirująca dyskusja związana z łączeniem macierzyństwa i pracy zawodowej. Spotkanie zakończyło ćwiczenie warsztatowe “Kwiatek – diagram potrzeb i zmian”.

Grażyna Kasprzycka-Rosikoń

Od 27 lat prowadzi wydawnictwo Rosikon Press, które otrzymało wiele prestiżowych nagród w Polsce i zagranica. Wiele tytułów ukazało się w ośmiu wersjach językowych.  Nazwa wydawnictwa pochodzi od nazwiska jej męża, wybitnego fotografa Janusza Rosikonia. Studiowała Historię Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i na University of Toronto w Kanadzie. Żona, matka dwóch synów, babcia dwójki wnucząt.

Kolejne spotkanie…?

Spotkanie organizowane jest w ramach wydarzenia Kobieta biznesu brzmi – Świadoma swojego potencjału. Dlaczego? Najpierw musimy pozwolimy dopuścić do głosu nasze wnętrze. Na nowo usłyszeć pragnienia naszego serca. Odkryć nasze potrzeby i nazwać nasze marzenia. Dopiero wtedy, kiedy będziemy mieć fundament, możemy zacząć wcielać PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ do naszej codzienności. W tym duchu będą organizowane nasze kolejne spotkania. 

Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w naszym pierwszym spotkaniu. Dziękujemy za Wasz przepis na sukces, Wasze zaangażowanie. Wszystkie uwagi, którymi się z nami podzieliłyście są bardzo cenne. Jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowane do działania i przygotowywania wydarzeń na jeszcze wyższym poziomie. Start zapowiada ekscytującą kontynuację, do której Was wszystkie serdecznie zapraszamy.

Gość Płocki napisał obszerną relację z naszego spotkania.

Jeśli nie miałaś możliwości uczestnictwa, a jesteś ciekawa jak to wszystko wyglądało zapraszamy do lektury:

?o spotkaniu w mediach 

?fotorelacja 

? wywiad z naszą prelegentką, p. Grażyną Kasprzycką-Rosikoń 


Oblicza Kobiety

Niech świat na nowo odkryje piękno kobiety!

Poprzedni wpis

Powiązane treści