24 czerwca 2019

Kosmetyczka idealna, czyli torebkowe must have

Edyta Stachowicz Edyta Stachowicz

Znasz to uczucie, kiedy rano po perfekcyjnie wykonanym makijażu czujesz się najpiękniejsza na świecie? Mija godzina za godziną, makijaż spływa, a poranna pewność siebie i atrakcyjność zastępowana jest poczuciem dyskomfortu i nieświeżości. Co zrobić, żeby tego uniknąć? Kluczem do sukcesu jest dobrze skompletowana torebkowa kosmetyczka.

Wybór kosmetyczki

Skórzane, materiałowe, silikonowe czy plastikowe – drogerie i sklepy odzieżowe oferują szeroką gamę kosmetyczek o różnych kształtach, kolorach, wykonanych z przeróżnych materiałów. Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu?

Po pierwsze na rozmiar. Kosmetyczka powinna być funkcjonalna, zawierać przynajmniej jedną przegródkę lub kieszonkę a co najważniejsze musi być lekka oraz zajmować mało miejsca w torebce. Kolejną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyczki jest tworzywo, z którego została wykonana. Według mnie najlepsze są skórzane lub silikonowe. Kosmetyczki wykonane z tych materiałów nie niszczą się tak szybko i co najważniejsze, można z nich łatwo usunąć zabrudzenia.

Puder, pomadka i…

Kosmetyczka już kupiona i co dalej? Jeżeli nie wyobrażasz sobie życia bez makijażu, na pewno musisz się zaopatrzyć w kilka rzeczy, które przedłużą jego trwałość. Po pierwsze puder w kamieniu i bibułki matujące. Czy lato, czy zima, skóra się poci, czego skutkiem jest spływanie kosmetyków. Aby temu zapobiec, warto umieścić w kosmetyczce puder (najlepiej taki z lusterkiem) i/lub bibułki matujące. Kosmetyki te skutecznie wesprą Cię w walce ze świeceniem się skóry.

Pomadka nawilżająca oraz szminka/pomadka kolorowa, której używasz do codziennego makijażu. Klimatyzacja i grzejniki to generatory suchego powietrza, a usta są szczególnie podatne na wysuszanie. Jeżeli chcesz skutecznie poradzić sobie ze spierzchniętymi wargami to zawsze miej pod ręką pomadkę nawilżającą. Spontaniczne wyjście z przyjaciółmi? Niespodziewana randka? Jak szybko i skutecznie poprawić swój wygląd, jeżeli nie masz czasu wrócić do domu? Miej w podręcznej kosmetyczce kolorową szminkę, która doda Ci szyku i elegancji. Jeżeli jako bazy do awaryjnego makijażu ust użyjesz pomadki nawilżającej nie tylko przedłużysz jego trwałość, ale nadasz swoim wargom ponętny blask.

Odświeżenie

Mimo, że dbasz o higienę, to po kilku godzinach pracy czujesz się po prostu nieświeżo. Kilka drobiazgów spakowanych do kosmetyczki sprawi, że uczucie to odejdzie w zapomnienie. Cztery rzeczy, bez których nie wyobrażam sobie podręcznej kosmetyczki to: żel antybakteryjny (nie zawsze jest możliwość umycia rąk), chusteczki nawilżające, chusteczki do higieny intymnej (szybkie odświeżenie w każdej sytuacji) oraz tampony/podpaski (tego chyba nie trzeba tłumaczyć). Oprócz powyższych warto się zaopatrzyć w krem do rąk w wersji podróżnej, małe perfumy, składaną szczotkę do włosów, nitkę dentystyczną i zwykłe chusteczki higieniczne. Dobrze jest wyszukać w sklepach lub drogeriach podróżne wersje powyższych produktów. Nie tylko zajmują mniej miejsca, ale są dużo lżejsze od tych standardowej wielkości.

 

Skompletowanie podręcznej kosmetyczki nie jest skomplikowane i nie zajmuje wiele czasu. Kilka dobrze przemyślanych kosmetycznych wyborów sprawi, że będziesz czuć się świeża i zadbana nawet w najbardziej niekomfortowej sytuacji.


Edyta Stachowicz

Edyta Stachowicz

Edyta Stachowicz – logopeda z duszą pisarki. Uwielbia pisać, bawić się słowem i tworzyć wszelkiego rodzaju treści. Prywatnie miłośniczka podróży, Tuwima i XX-lecia międzywojennego. Fascynuje ją wszystko co wywołuje emocje i nosi znamiona niebanalności.

Powiązane treści