24 czerwca 2019

Kosmetyczka idealna, czyli torebkowe must have

Edyta Stachowicz

Znasz to uczucie, kiedy rano po perfekcyjnie wykonanym makijażu czujesz się najpiękniejsza na świecie? Mija godzina za godziną, makijaż spływa, a poranna pewność siebie i atrakcyjność zastępowana jest poczuciem dyskomfortu i nieświeżości. Co zrobić, żeby tego uniknąć? Kluczem do sukcesu jest dobrze skompletowana torebkowa kosmetyczka.

Wybór kosmetyczki

Skórzane, materiałowe, silikonowe czy plastikowe – drogerie i sklepy odzieżowe oferują szeroką gamę kosmetyczek o różnych kształtach, kolorach, wykonanych z przeróżnych materiałów. Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu?

Po pierwsze na rozmiar. Kosmetyczka powinna być funkcjonalna, zawierać przynajmniej jedną przegródkę lub kieszonkę a co najważniejsze musi być lekka oraz zajmować mało miejsca w torebce. Kolejną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyczki jest tworzywo, z którego została wykonana. Według mnie najlepsze są skórzane lub silikonowe. Kosmetyczki wykonane z tych materiałów nie niszczą się tak szybko i co najważniejsze, można z nich łatwo usunąć zabrudzenia.

Puder, pomadka i…

Kosmetyczka już kupiona i co dalej? Jeżeli nie wyobrażasz sobie życia bez makijażu, na pewno musisz się zaopatrzyć w kilka rzeczy, które przedłużą jego trwałość. Po pierwsze puder w kamieniu i bibułki matujące. Czy lato, czy zima, skóra się poci, czego skutkiem jest spływanie kosmetyków. Aby temu zapobiec, warto umieścić w kosmetyczce puder (najlepiej taki z lusterkiem) i/lub bibułki matujące. Kosmetyki te skutecznie wesprą Cię w walce ze świeceniem się skóry.

Pomadka nawilżająca oraz szminka/pomadka kolorowa, której używasz do codziennego makijażu. Klimatyzacja i grzejniki to generatory suchego powietrza, a usta są szczególnie podatne na wysuszanie. Jeżeli chcesz skutecznie poradzić sobie ze spierzchniętymi wargami to zawsze miej pod ręką pomadkę nawilżającą. Spontaniczne wyjście z przyjaciółmi? Niespodziewana randka? Jak szybko i skutecznie poprawić swój wygląd, jeżeli nie masz czasu wrócić do domu? Miej w podręcznej kosmetyczce kolorową szminkę, która doda Ci szyku i elegancji. Jeżeli jako bazy do awaryjnego makijażu ust użyjesz pomadki nawilżającej nie tylko przedłużysz jego trwałość, ale nadasz swoim wargom ponętny blask.

Odświeżenie

Mimo, że dbasz o higienę, to po kilku godzinach pracy czujesz się po prostu nieświeżo. Kilka drobiazgów spakowanych do kosmetyczki sprawi, że uczucie to odejdzie w zapomnienie. Cztery rzeczy, bez których nie wyobrażam sobie podręcznej kosmetyczki to: żel antybakteryjny (nie zawsze jest możliwość umycia rąk), chusteczki nawilżające, chusteczki do higieny intymnej (szybkie odświeżenie w każdej sytuacji) oraz tampony/podpaski (tego chyba nie trzeba tłumaczyć). Oprócz powyższych warto się zaopatrzyć w krem do rąk w wersji podróżnej, małe perfumy, składaną szczotkę do włosów, nitkę dentystyczną i zwykłe chusteczki higieniczne. Dobrze jest wyszukać w sklepach lub drogeriach podróżne wersje powyższych produktów. Nie tylko zajmują mniej miejsca, ale są dużo lżejsze od tych standardowej wielkości.

 

Skompletowanie podręcznej kosmetyczki nie jest skomplikowane i nie zajmuje wiele czasu. Kilka dobrze przemyślanych kosmetycznych wyborów sprawi, że będziesz czuć się świeża i zadbana nawet w najbardziej niekomfortowej sytuacji.


Edyta Stachowicz

Edyta Stachowicz – logopeda z duszą pisarki. Uwielbia pisać, bawić się słowem i tworzyć wszelkiego rodzaju treści. Prywatnie miłośniczka podróży, Tuwima i XX-lecia międzywojennego. Fascynuje ją wszystko co wywołuje emocje i nosi znamiona niebanalności.

Powiązane treści